Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Nebezpečné potraviny pro psy

Hodnocení uživatelů:  / 5
NejhoršíNejlepší 

Je to vhodné? Nebezpečné potraviny pro psyTaké nemůžete odolat krásným, hlubokým očím, které se na vás dívají zpoza stolu a žadonivě prosí o kousek nějaké mlsky? Patříte k těm, které mají v těchto situacích menší problémy a déle si v hlavě srovnávají, zda ten kousek toho kořeněného jídla dát nebo se zachovat správně a nevšímat si všech možných psích proseb? A věřte, pejsci to s námi dokonale umí...:)

Co by tedy psi neměli dostávat?

Avokádo obsahuje látku persin, které je pro psy toxická. Pokud byste náhodou avokádo pěstovali doma, pozor na celou rostlinu, nebezpečné jsou listy, semena i plody.

Pozor na alkohol, u psů má stejný účinek jako u lidí, jen s tím, že u psů se může projevit rychleji a s větší intenzitou a čím menší pes, tím může mít větší problémy alkohol odbourat.

Při požití většího množství kofeinu (teinu) může dojít k otravě, projeví se neklidem, zrychleným dýcháním, bušením srdce, nervovým třesem.

Hrozny a rozinky můžou způsobit selhání ledvin a to stačí jen malé množství. Nejmenší množství zaznamenané jako smrtelné bylo jen 8 kusů rozinek.

Potraviny slazené xylitolem můžou způsobit zvýšní inzulinu v těle psa, může klesnout hladina cukru v těle a dojít tak k selhání jater. Příznaky jsou zvracení, lerargie, ztráta koordinace.

V čokoládě je látka zvaná teobromin, nachází se ve všech čokoládách, i v bílých, která může vyvolat zvracení, průjem a dehydrataci. Vysoký obsah tuků ohrožuje funkčnost slinivky. V těch nejhorších případech může dojít k nepravidelné srdeční činnosti, třesu, křečím, dokonce může nastat i smrt zvířete.

Zbytky kořeněného jídla můžou způsobit záněty slinivky břišní.

Vařené drůbeží a králičí kosti (v podstatě všechny vařené kosti) nejsou vhodné pro psy, tříští se a mohly by se zapíchnout v trávicím traktu psa, vhodnější jsou kosti syrové, nejlépe s větší vrstvou masa, tím předejdete možným zácpám.

Léky pro lidi nemusí vždy pomoci psům, spíše naopak, pro psy můžou vyloženě nebezpečné. Vždy se poraďte s veterinářem, zda daný přípravek můžete psu podat. Například Paralen, Panadol, Acylpyrin či Ibuprofen mohou být pro psa smrtelné.

Bylo by jednoduché, dát psům vše, nač si pomyslí, ale musíme si uvědomit, že spousta "lidského jídla" je pro psy přinejmenším nevhodná a některá dokonce i nebezpečná. Nejlépe je zvolit si nějaký druh krmiva a ten dodržovat. Můžete si vybrat z granulované stravy, můžete krmit konzervami, vařenou potravou, či v dnešní době velmi oblíbenou syrovou stravou nazývanou BARF. Každá z vyjmenovaných druhů potravy má svá pro a proti. Granule a konzervy jsou jednoduché co do přípravy, měly by být správně vyváženy po všechny typy psů a ve všech fázích života. Vařená a syrová strava je pro psy přirozenější, určitě i chutnější než granule a také "zábavnější", když pes okusuje kost s velkým kusem masa, nejen že se nají, ale také se z něj na chvíli stane šelma a určitě je spokojený...

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.