Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Přehřátí organismu u psů

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Pozor v létě na přehřátí!Na přehřátí organismu jsou citlivá prakticky všechna běžně chovaná zvířata, včetně ptáků. Pozor musíme dávat hlavně při jejich přepravě. Nenechávat zvířata samotná v autě - málokdo si uvědomí, jak vysokých hodnot dosahují teploty v uzavřeném vozidle na přímém slunci, ale i ve stínu. Sami bychom to těžko snášeli a co teprve pes, nebo morče, kteří jsou na vysoké teploty oproti nám daleko citlivější.

Pro krátké zastavení doporučuji speciální větrací mřížky do okénka. Během cesty podávat pravidelně vodu. Při procházkách nenutit zvířata k pobytu na přímém slunci, ke kterému může dojít i na výstavách nebo u psa uvázaného u domu. Jaké jsou příznaky přehřátí organismu: malátnost, nechutenství, zrychlené dýchání, zvracení, při těžkém průběhu bezvědomí, cévní kolaps s následným úmrtím. První pomoc: polévání celého těla studenou vodou, chladné pití, klid, umístit zvíře do stínu nebo dobře větrané místnosti. Pokud se stav nelepší, zavolat veterináře.

 

Obecně při cestách autem je vhodné nechat zvířata před jízdou vyvenčit, zvířatům, kterým jízda způsobuje nevolnost nebo jsou nervózní, je možné podat před jízdou některé léky jako např. Kinedryl, Sedalin po dohodě s veter. lékařem. Během jízdy dělat pravidelně po 2-3 hodinách přestávky, při kterých necháme zvířata proběhnout a napít. U zvířat, která při jízdě zvrací nebo vyjí je možné umístění tak, aby neviděla venku ubíhající předměty. Není také vhodné nechat psy vyklánět se za jízdy z okna. Následkem toho bývá často zánět očí či uší.

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.