Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Přehřátí organismu u psů

Hodnocení uživatelů:  / 2

Pozor v létě na přehřátí!Na přehřátí organismu jsou citlivá prakticky všechna běžně chovaná zvířata, včetně ptáků. Pozor musíme dávat hlavně při jejich přepravě. Nenechávat zvířata samotná v autě - málokdo si uvědomí, jak vysokých hodnot dosahují teploty v uzavřeném vozidle na přímém slunci, ale i ve stínu. Sami bychom to těžko snášeli a co teprve pes, nebo morče, kteří jsou na vysoké teploty oproti nám daleko citlivější.

Číst dál: Přehřátí organismu u psů

Před vzteklinou je třeba mít se stále na pozoru

Hodnocení uživatelů:  / 1

svs-logoSe vzteklinou je třeba stále počítat a to i přesto, že v Česku byl její poslední případ zaznamenán před 13 lety. I vzhledem ke stále rostoucí oblibě cestování se zvířaty se určitým rizikem jeví především možnost zavlečení nákazy z jiných zemí. Sousední Slovensko v pondělí informovalo o případu výskytu vztekliny u lišky blízko polských hranic. Pohraničí s Polskem je dlouhodobě rizikovou oblastí, kde se opakovaně vyskytují případy vztekliny u volně žijících i domácích zvířat.

Číst dál: Před vzteklinou je třeba...

Nebezpečné potraviny pro psy

Hodnocení uživatelů:  / 5

Je to vhodné? Nebezpečné potraviny pro psyTaké nemůžete odolat krásným, hlubokým očím, které se na vás dívají zpoza stolu a žadonivě prosí o kousek nějaké mlsky? Patříte k těm, které mají v těchto situacích menší problémy a déle si v hlavě srovnávají, zda ten kousek toho kořeněného jídla dát nebo se zachovat správně a nevšímat si všech možných psích proseb? A věřte, pejsci to s námi dokonale umí...:)

Co by tedy psi neměli dostávat?

Číst dál: Nebezpečné potraviny pro psy

Vakcinace psů - vzteklina

Hodnocení uživatelů:  / 6

Vakceinace psů - vzteklinaVíte o tom, že již od roku 2008 nemusíte na přeočkování vztekliny pravidelně každý rok? Od 1.7.2008 nabyla v platnost novela veterinárního zákona č. 182/2008, kde je uvedeno, že je povinné očkování u všech psů ve věku od 3-6 měsíců a následné přeočkování se provádí dle platné účinnosti dané očkovací látky proti vzteklině.

 

Většina veterinářů vás o této změně asi neinformovala, proto níže přinášíme aktualizovanou tabulku, kde jsou srovnány všechny registrované vakcíny proti vzteklině a také jejich doba účinnosti.

Číst dál: Vakcinace psů - vzteklina

Účinnost mateřských protilátek při očkování proti parvoviróze psů

Hodnocení uživatelů:  / 31

Účinnost mateřských protilátek při očkování proti parvoviróze psůEfekt interference mateřských protilátek je nejběžnější příčinou neúspěšné vakcinace u malých štěňat. Problém je možno řešit pomocí vakcín proti parvoviróze psů (CPV) s nízkým počtem pasáží, které do značné míry překonají působení mateřských protilátek. Čím nižší je stupeň atenuace vakcinačního viru a čím vyšší je jeho titr, tím výraznější má vakcína schopnost imunizovat za přítomnosti mateřských protilátek.

Číst dál: Účinnost mateřských...

Aujeszkyho choroba

Hodnocení uživatelů:  / 52

chp-divocak
Pokud jde o možné riziko nákazy výše zmíněnou Aujeszkyho (ACH) chorobou, týká se riziko zejména psů loveckých, kteří se mohou dostat do kontaktu s divokými prasaty. Právě ta, černá zvěř, jsou rezervoárem viru této choroby.

Číst dál: Aujeszkyho choroba

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.