Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Kam o dovolené se psy?

Hodnocení uživatelů:  / 28
NejhoršíNejlepší 

tygr v ZOOBlíží se doba prázdnin a doba dovolených a doufejme, že s krásným a slunečným počasím a my co máme doma nějakého psíka, tak zvažujeme, kam se pojedeme o letošní dovolené podívat, kam můžeme s našimi čtyřnohými kamarády. Zajímavé místo, kde se nejen projdeme, ale kde se také pokocháme nádhernými zvířaty jsou naše zologické zahrady. Víte ale o tom, že psi mají vstup dovolen jen do některých ZOO?

Připravili jsme pro vás seznam těch nejznámějších zologiockých zahrad, abyste měli přehled a nemuseli psy, v tom lepším případě, nechat někde odložené v boxech nebo v tom horším případě, v autě.

Pejska si můžete vzít do těchto ZOO:

PODKRUŠNOHORSKÝ ZOOPARK CHOMUTOV - http://www.zoopark.cz
Přijít můžete i se psem, za předpokladu, že bude na vodítku a větší plemeno s košíkem. Vstup na kolečkových bruslích nebo s kolem je zakázán, u spodní pokladny je k dispozici stojan na kola.

ZOO Brno - http://www.zoobrno.cz
ZOO Brno povoluje vstup návštěvníků se psy. Do pavilonů a na dětská hřiště či do dětské zoo však pejsci nesmějí. Příplatek za čtyřnohého miláčka činí 30 Kč.

ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - http://www.zoodvurkralove.cz
Pejsci jsou u nás vítáni. ZOO Dvůr Králové můžete navštívit i se svým psem. Pamatujte ale, že musí být po celou dobu na vodítku a plně ovladatelný. Vstup se psem do některých expozice je omezen. V areálu zoo jsou pro psy rozmístěna pítka s miskami na vodu, aby se i váš společník mohl občerstvit během cesty africkou divočinou. Vstupné pro psa je 100 Kč. Kam pejsci nesmí: Ptačí svět, Průchozí voliéru pelikánů, Velkou průchozí voliéru s kolpíky a ibisy. Vstup do expozic s ptáky není povolen velkým psům, ale ani malým plemenům v náručí, kabelce, nebo přepravní tašce. Mohli by vyplašit vzácné a velmi drahé ptáky při snůšce a hnízdění, nebo být sezobnuti jako malina ;)

ZOO OLOMOUC - http://www.zoo.olomouc.com
Se svým čtyřnohým přítelem – psem - jste v zoo vítání. Ale nezapomínejte, prosíme, na vodítko a náhubek. Pobýt může v celém areálu vyjma pavilonů.

ZOO PRAHA - http://www.zoopraha.cz
Psy držet výhradně na vodítku a tak, aby nerušili nebo neohrožovali návštěvníky či jiná zvířata, omezit pohyb se psy dle pokynů zoo a mít u sebe jejich platný očkovací průkaz. Jeden dospělý  návštěvník může vstoupit do areálu s jedním psem. Ostatním zvířatům je vstup do areálu zakázán.

ZOO ÚSTÍ NAD LABEM - http://www.zoousti.cz
Naše zoo je jedna z několika v ČR, kam je dovolen vstup se psy. Pes musí být na vodítku, vstup do zastřešených pavilonů není možný (před vchody do pavilonů jsou připravená úvaziště) a samozřejmostí je případný úklid exkrementů.Poplatek za psa (na vodítku): 20,- Kč

ZOO VYŠKOV - http://www.zoo-vyskov.cz
Vstup se psy je možný pouze za dodržení běžných bezpečnostních a hygienických pravidel. Kvůli bezpečnosti chovaných  zvířat musí být psi drženi na vodítku a nesmí se volně pohybovat po ZOO.

 

Tyto ZOO můžete navštívit jen bez svých psů:

ZOO Děčín - http://www.zoodecin.cz
Se psem do naší zoo bohužel NE...
Jako 95% světových zoo vstup psů do areálu zoologické zahrady naše zoo nepovoluje. Důvody jsou především bezpečnostní, a to jak vzhledem ke zvířatům v zoo, tak vzhledem k psům vlastníků. Dalšími důvody jsou: specifičnost expozic v zoo, nečekané a nepředvídatelné reakce zvířat i lidí a také veterinární důvody. Toto opatření platí i pro další domácí mazlíčky (kočky, fretky,...). Výjimku tvoří asistenční psi. Do zoo mohou bezplatně, pro pohyb po areálu však musí dodržovat určitá pravidla. Návštěvu s asistenčním psem není nutné předem ohlásit.

ZOO HLUBOKÁ nad Vltavou - http://www.zoohluboka.cz
Psi - kromě vodících, do ZOO nemohou.

ZOO HODONÍN - http://www.zoo-hodonin.cz
Je zakázáno vstupovat do naší zoo se psy a jinými zvířaty, koly, kolečkovými bruslemi, koloběžkami, dětskými odrážedly a pod.

ZOO JIHLAVA - http://www.zoojihlava.cz
Psi k nám bohužel nesmějí! (Výjimkou jsou asistenční psi!). Můžete využít boxů na psy u spodní pokladny (vchod od řeky) ve kterých na Vás pes bezpečně počká po dobu prohlídky zoo. Poplatek za použití boxu pro psa je 15,- Kč.

ZOO LIBEREC - http://www.zooliberec.cz
Do areálu ZOO Liberec je vstup se psy zakázán!

ZOO LEŠNÁ – ZOO Zlín - http://www.zoozlin.eu
Není povoleno vodění či přenášení psů a ostatních zvířat do areálu. Jedinou výjimkou, kdy je vstup se psem povolen, je návštěva nevidomých návštěvníků v doprovodu asistenčních psů. Veškeré požadavky vstupu asistenčních psů do areálu zlínské zoo řešíme individuálně s konkrétním zájemcem.

ZOO OSTRAVA - http://www.zoo-ostrava.cz
Pejsci k nám nesmějí. Ostravská zoologická zahrada je specifická: 100 hektary lesa s volně žijícími zvířaty, vč. zajíců, srnců apod, otevřenými výběhy s nízkými přírodními bariérami – náš nový trend,     větším počtem vzácných a snadno lekavých malých zvířat. Z minulosti máme bohužel řadu trpkých zkušeností. Psi již několikrát napadli menší druhy jelenů, přičemž většina z nich jejich útok nepřežila. V oploceném výběhu neměli jelínci šanci a my nechceme oplocení zvyšovat, spíše obecně naopak oplocení a mříže odstraňovat. Jediní pejsci, kteří k nám mohou jsou asistenční a vodící.

ZOO PLZEŇ - http://www.zooplzen.cz
Pejskové do zoo v Plzni nesmí! Často o se na nás obracejí potenciální návštevníci, zda si mohou vzít do areálu svého čtyřnohého miláčka. Bohužel je zatím musíme zklamat. Důvodů je více. Zoo například má řadu otevřených výběhů, kde dochází k přímému kontaktu lidí a zvířat (lemuři, tamaríni) a se psem by docházelo k nežádoucím stykům, který by mohly končit vzájemným zraněním ci traumatem.

Pokud pojedete na Slovensko - Bojnice, Bratislava, Spišská Nová Ves a Košice, pejsky nechte doma, psi totiž nesmí do žádné z uvedených zoo.

A nač si dát pozor na návštěvě v ZOO? Každý pes se v ZOO může chovat jinak než v běžných situacích. Uvědomme si, že zvířata v ZOO mají svůj specifický pach, který pes nezná, a proto nevíme, jak se pes v takové situaci může zachovat. Jeden pes v klidu projde kolem kočkovitých šelem a ani si jich nevšimne a druhý pes se díky pachu k šelmám ani nepřiblíží.

Informace čerpány z Českých a Slovenských zoologických zahrad.

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.