Doporučujeme

Kosmetika SB

sb-banner-160x600px-1437112667.jpg 

Alík a Facebook

Kam s pejskem o dovolené

Hodnocení uživatelů:  / 52
NejhoršíNejlepší 

dovolenaBlíží se doba prázdnin a dovolených a mnoho lidí řeší zásadní otázku, kam s domácím mazlíčkem. Při výletu za babičkou do vsi vezmeme pejska jistě s sebou, ale co s ním, když jedeme na delší dobu například do zahraničí? "Při cestě s pejskem do zemí Evropské unie musíme splnit řadu přísných norem a nařízení. Zvíře musí být v první řadě čipová-no, řádně očkováno a musí mít vystavený pas od akreditovaného veterináře. Anglie, Irsko a Švédsko zase vyžadují potvrzení o sérologickém vyšetření krve na vzteklinu. Já ještě doporučuji odčervení a také ošetření proti srdeční červivosti,

která je v oblasti Středozemí běžná," shrnuje liberecký veterinář Jan Minárik.

Majitelé psů z Liberce a okolí mají štěstí - první a jediná akreditovaná laboratoř vyrostla ve Vratislavicích n. N. Vzorky krve se tak nemusejí posílat do ciziny. I tak však příprava psa vyjde na pěknou částku. "Čipování plus pas stojí okolo tisícovky, sérologické vyšetření také a ještě nějaké poplatky za další očkování a odčervení. Touha vzít psa do ciziny nás tak může stát okolo dvou a půl tisíce," kalkuluje Jan Minárik.

 

Každý chovatel by měl zvážit, zdali se mu spíš nevyplatí dát pejska na pár dnů do psího hotelu. "Čtyřikrát denně je pes venčen, dostane pití a krmení, má svou boudu. Jedeme nonstop celý týden a ceny jsou mírné. Střední plemeno typu německý ovčák stojí stopadesát korun za den, malé plemeno stovku a velcí psi typu dogy okolo dvou stovek. Navíc pejsek netrpí při cestě v autě," poznamenala Helena Partlová z Penzionu pro kočky a psy v Hrádku nad Nisou. Když si tedy porovnáme cenu při týdenním výletu do zahraničí, vyjde nám mnohem levněji dát psa do penzionu. Tam totiž pobyt stojí 700 -1400 korun, na rozdíl od 2 500 korun drahých povinností, v kterých není zahrnuto krmení.

Psí čuchometr

Bylinkový e-shop

160x600-001-1435832717.jpg

Pohlednice psů a zvířat z celého světa.